צפיה בפורנו ובעיות זקפה , האם התמכרות לפורנו גורמת לאין אונות ?

צפייה בסרטי פורנו יכולה לפעמים להועיל: "זה יכול לעזור לאנשים שחרדים מהמיניות שלהם לעבור את החששות שלהם. כמו כן, אם צופים בצפייה משותפת בתנאים מוסכמים זה לזה, זה יכול לשפר את האינטימיות הזוגית", כך לעיתים נוטים לחשוב וברוב המקרים זה יכול להועיל.

אך צפייה מוגזמת מדי בפורנוגרפיה עלולה להוביל לצרות: ומובילה למקרים מוגברים של הפרעות זיקפה וקושי להעמיד את האיבר, כאשר לגברים יש בעיות קבלת ושמירה על זקפה.
ככל שנצפה יותר בפורנו, כך אחוז האין אונות גבוה יותר
המחקר היה תוצאה של סקר של 3,267 גברים שענו על 118 שאלות על הרגלים מיניים, כמו אוננות, תדירות הצפייה בפורנו ופעילות מינית עם בני זוג. צוות המחקר מצא שבממוצע צפייה בפורנו עבור כל המשתתפים הייתה כ-69 דקות בשבוע.

כשהשוו את הכמות הזו של פורנוגרפיה שנצפה עם חוויות של אין אונות, הם מצאו כי מבין אלה מתחת לגיל 35 שצפו 300 דקות בשבוע, 30 אחוז היו עם בעיות זיקפה לעומת 10 אחוז באלו שצפו בפחות מ-30 דקות. בקבוצת הגיל 35 עד 45 שצפתה 300 דקות בשבוע, 40% סבלו מאין אונות. עם זאת, באופן כללי רק 5 אחוז מהמשתתפים צפו 300 דקות או יותר.

תוצאות מפתיעות על גברים צעירים שצופים בפורנו והפרעות אין אונות וזיקפה.

במחקר שהתפרסם במכון המחקר לאורולוגיה האירופאי
"ראינו קו מגמה שלילי בין הזמן שבו הם צפו לתפקוד הזיקפה עם מין בן זוג. שישים וחמישה אחוז מצאו סקס עם בן זוג יותר מרגש מצפייה בפורנוגרפיה. המתאם היה החזק ביותר בקבוצת הגיל הצעירה, מתחת לגיל 35. ואכן, בקבוצה מתחת לגיל 35 ראינו יותר הפרעות ממה שציפינו, כ-23 אחוז", גינטר דה ווין,רופא אורולוג, מחבר ראשי, מהמחלקה לאורולוגיה באוניברסיטת אנטוורפן ובבית החולים האוניברסיטאי של אנטוורפן בבלגיה, כתב בהודעתו.

התמכרות לפורנו עשויה להיות קשורה לעלייה גדולה יותר באין אונות .

הצוות גם בדק את הקשר בין הפרעות זיקפה להתמכרות לפורנו, ומצא קשר הרבה יותר חזק. (יש חילוקי דעות בין מומחי התמכרות אם אפשר לקרוא לפורנוגרפיה התמכרות אמיתית, אבל רובם מסכימים שליותר מדי יש השלכות שליליות.)

צוות המחקר הגדיר התמכרות לפורנו בקרב משתתפיהם על ידי שימוש בציון ספציפי של התמכרות לפורנו סייבר מאומת המורכב מאחת עשרה שאלות. בקבוצה מתחת לגיל 35, עם ציון גבוה של התמכרות לפורנו, 45% סבלו מבעיות זקפה. ד"ר דה ווין גם ציין שחשוב לציין שבקבוצה מתחת לגיל 24 כ-12% כבר היו בעלי ציון גבוה של התמכרות לפורנו.

יותר גברים דיווחו על חוסר שביעות רצון ממין בן זוג בגלל צפייה בפורנו


"ליותר מ-50 אחוז עם בעיות זיקפה במהלך יחסי מין בזוגיות, אין בעיה בצפייה בפורנו. זה ממצא חשוב", כתב דה ווין. הדבר נכון גם לאלה עם בעיות שפיכה במהלך יחסי מין. איכות חיי המין עם בן הזוג הייתה נמוכה יותר אם הם צפו יותר מ-300 דקות, אך ממצא זה חזק יותר אם יש ציון התמכרות גבוה.

חוסר גירוי בעקבות צפייה מרובה בפורנו :

הקשר בין צפייה בפורנו לגירוי הוא בעיה של חוסר תחושה וחוסר רגישות לגירוי וצורך להמשיך ולהגדיל את הקצב. נערים צעירים רבים זקוקים רק לקטלוג של ויקטוריה סיקרט כדי להתרגש, אבל אז כשהם צוברים ניסיון, צריך הרבה יותר מזה.

"האין אונות המושרה על ידי פורנו אינו נגרם על ידי חשק מיני נמוך או בעיה אורגנית בכלי הדם או העצבים של הפין. 20 אחוז מתחת לגיל 35 אומרים שהם צריכים לצפות יותר ויותר, או יותר פורנו קיצוני כדי לקבל את אותה רמת עוררות כדי לקבל זקפה. ואצל אלה שמרגישים שהם צריכים לצפות יותר כדי לקבל את אותה רמת עוררות כדי לקבל זקפה הם גם צופים יותר ויש להם ציון התמכרות גבוה יותר", כתב דה ווין, שנעזר ב בדוקטור טים גונסון גם מ- אוניברסיטת אנטוורפן.

אם יש לך או לבן אן בת הזוג שלך בעיה של התמכרות לפורנו, יש עזרה


זה לא קל לשבור את המעגל, אבל אפשר לעשות את זה, אומר ד"ר ברטליק, שהוא גם עורך שותף של הספר האקדמי אינטגרטיבי בריאות מינית:

תפסיק לראות פורנו. עצור לכמה ימים או שבועות כדי לראות מה קורה. בדוק אם הרגשות שלך לגבי היותך מיני עם בן / בת הזוג מתחילות להשתפר. "כמו כן, הרבה בחורים רווקים מתחברים ומתמכרים לפורנו שלהם, שהם לא רוצים לטרוח ולנסות לפגוש אף אחד. אם הם ימנעו מעצמם את הפורנו אולי הם יכולים להתחיל להתעניין בתשומת לב למישהו אחר", אומר ברטליק.
התקן תוכנה לחסימת פורנו במחשב שלך. הגדר סיסמה קשה והסתיר אותה במקום שלוקח מאמץ למצוא.
תחשוב על כל הסיבות למה לא, ורשום את זה לעצמך מול העיניים כדי לקרוא שוב. זה כנראה יגרום לך להתעניין בבת הזוג שלך,או לחילופין למצוא בת זוג. זה פוגע במערכת היחסים שלכם; זה יכול לסכן אותך בעבודה אם תיתפס. הילדים שלכם יכולים לגלות שצפיתם.
מצא מטפל מיני מיומן. אתה יכול למצוא אחד מיני רבים של יועצים ומטפלים למיניות. ברטליק מסביר, "יש אנשים עם בעיה זו שמרגישים מאוד לא מספיקים מבחינה מינית. אולי הם לא בטוחים ביכולות המיניות שלהם עם בן/בת זוג אז קל יותר פשוט לסגת למחשב. הם צריכים לשפר את הביטחון שלהם עם סוג של טיפול".

מוצרים לזיקפה נבחרים:

מאמרים נבחרים:

אודות המחבר

עגלת קניות
Scroll to Top