האם קמגרה עושה נזק ופוגעת בפוריות או בזרע ?

אין ספק שהתכשיר קמגרה שינה למאות אלפי גברים את חיי המין לחיוב, התרופה למעשה משדרגת את כל עניין יחסי המין בצורה קיצונית, אבל פעמים רבות שואלים אותנו האם קמגרה עושה נזק או פוגעת בזרע או בפוריות? כאן נסביר מדוע אין שום קשר בין קמגרה לפוריות ואפילו נהפוך הוא.. בממאר זה נבחן מה מכילה קמגרה והאם יש קשר לפגיעה בזרע , נתבסס על מחקרים קליניים שנעשו .

מה מכילה קמגרה ?

קמגרה או באנגלית KAMAGRA מכילה את החומר הפעיל סילדנפיל שהוא החומר הפעיל בתרופה ויאגרה, ולכן היא עובדת בדיוק אותו דבר אך ברמה גבוהה יותר על פי עדויות.

מחקר על השפעת קמגרה (סילדנפיל ) על הזרע

במחקר שהתפרסם בארגון הרוקחות הבריטי המחקר מוצלב כפול-סמיות, אקראי, בן ארבע תקופות, דו-כיווני נערך כדי להעריך את ההשפעות החריפות של סילדנפיל פומי (מנה בודדת של 100 מ"ג) על תנועתיות הזרע, ספירה, צפיפות, מורפולוגיה וחיוניות, כמו גם נפח שפיכה ו צמיגות אצל נבדקים גברים בריאים. הריכוזים של sildenafil והמטבוליט העיקרי שלו במחזור נמדדו בשפיכה והשוו לאלה בפלזמה. המחקר כלל גם הערכות של בטיחות וסבילות.

שיטות המחקר

בסך הכל 17 מתנדבים בריאים בגילאי 19-34 חולקו באקראי לקבל מנה בודדת של 100 מ"ג של סילדנפיל למשך שתי תקופות ומנה בודדת של פלצבו לשתי תקופות, כאשר כל תקופה מופרדת במינימום של 5-7 ימים. תכונות הזרע והשפיכה הוערכו מדגימות זרע שנלקחו בהקרנה ו-1.5 שעות לאחר המינון. דגימת זרע נוספת נאספה 4 שעות לאחר המנה, ובדגימה זו נמדדו ריכוזי התרופה והמטבוליטים והדגימה נלקחה 1.5 שעות לאחר המנה לצורך השוואה עם ריכוזי הפלזמה. דגימות דם נאספו לפני כל מנה ו-0.25, 0.5, 1, 2, 3, 4 ו-6 שעות לאחר המנה למדידת ריכוזי הסילדנפיל והמטבוליטים.

תוצאות המחקר על השפעה של סילדנפיל (קמגרה ) על הזרע

לסילדנפיל לא הייתה השפעה מובהקת סטטיסטית על תנועתיות הזרע, ספירה או צפיפות; אחוז צורות הזרע החריגות; או אחוז הזרע החי. זה גם לא השפיע על נפח שפיכה או צמיגות. כל המדדים היו בטווחים נורמליים. סילדנפיל התפזר לזרע במהירות, וכתוצאה מכך נוצרו מתאמים משמעותיים בין ריכוזי הסילדנפיל בזרע לבין ריכוזי הפלזמה הכוללים (R2 = 0.588) או חופשית (R2 = 0.454) (P <0.0001). ריכוזי הזרע הכוללים של סילדנפיל היו 18% מסך ריכוזי הפלזמה. נראה כי UK-103,320 מתפזר לאט יותר מהפלזמה לזרע, וכתוצאה מכך חוסר מתאם בין ריכוזי הזרע והפלזמה. כמות הסילדנפיל ו-UK-103,320 בשפיכה הייתה קטנה (<2×10-4% מהמינון הניתן לאחר 1.5 שעות). סילדנפיל נסבל היטב; אף מטופל לא פרש מהמחקר עקב תופעות לוואי המיוחסות לסילדנפיל.

מסקנות המחקר


תוצאות אלו מצביעות על כך שלמנה פומית בודדת של 100 מ"ג של סילדנפיל אין השפעה שלילית על תפקוד הזרע או על איכות השפיכה.

לסיכום : על פי תוצאות המחקר אין השפעה מזיקה של קמגרה או כל תרופה אחרת המכילה סילדנפיל על הפוריות או על הזרע.

מוצרי קמגרה ואחרים

מאמרים נוספים:

עגלת קניות
Scroll to Top